1500600101

טיפול דרך הרפתקה
 טיפול / תהליך קבוצתי המיועד למרכזים המטפלים באנשים החווים משבר נפשי, יכול להתאים גם לנוער בסיכון ולקבוצות כתוכנית המהווה מקפצה לשינוי.


יתרונות התוכנית:


1. עלייה במוטיבציה וברצון ליצור שינויים בחיים.
2. העלאת הערך העצמי והפחתה במחשבות שליליות ע"י התנסות בהצלחות שחוזרות על עצמן.
3. הבנה והכרה בהשלכות דרכי התנהגות ע"י עליה במודעות העצמית.
4. שינוי בתפיסה בכל הקשור ליכולת עצמית וקבוצתית, בעקבות התנסויות.
5. לימוד ושיפור אסטרטגיות טובות יותר בהתמודדות עם הסביבה והחברה.
6. לימוד ותרגול תקשורת אפקטיבית, פתרון בעיות, יצירתיות ובעיקר שיתוף פעולה בריא.
7. שיקוף מציאותי של היכולת האישית והמסוגלות המובילה להתמודדות יותר מציאותית בחיים האמתיים.

על התוכנית

  • 13-15 מפגשים קבוצתיים חד שבועיים. עבודה בקו עם מדריך / מטפל המסגרת.
  • מספר חווית שיא במהלך הפעילות עם חווית שיא של טיול אתגרי..
  • כל מפגש נמשך כ- 3 שעות. בכל מפגש מתנסים בפעילות הרפתקנית שונה בהתאם ליכולת הקבוצה.
  • במפגשים יש שילוב של סדנאות מעולמות אחרים (גילוף, כתיבה, בישול)
  • בכל מפגש יש עיבודים קבוצתיים של שיתוף התחושות והרגשות של המשתתפים.

בכל מפגש יש עיבודים קבוצתיים של שיתוף התחושות והרגשות של המשתתפים.
המטרה העיקרית - להתחבר לחוזקות שלנו, לחוות אוטנטיות ,שמחה וליצור מוטיבציה לחיים ולשינוי.


טיפול דרך הרפתקה לאנשים במשבר נפשי.

טיפול דרך הרפתקה - תהליך קבוצתי שבו הקבוצה חווה העצמה ולמידה דרך פעילות אתגרית ע"י צוות מקצועי ואמפטי, זוהי שיטת טיפול שמקובלת ומפותחת מאוד בארה"ב ובאוסטרליה, השוני משיטות טיפול אחרות זה האלמנט הפיזי הרפתקני והלמידה ההתנסותית.

על התוכנית

משבר נפשי למרות הקושי הרב שהם מחוללים בנפש הם גם הזדמנות מיוחדת לצמחיה והבשלה, האדם המתמודד עם משבר נפשי יכול לפתח יכולות שלא הכיר קודם לכן ולצאת מהם מחוזק ובוגר יותר.

בטיפול דרך הרפתקה אנו מכוונים לפעילות שגורמת למשתתפים להיות בכאן ועכשיו, יש בפעילות זאת אלמנטים משחקיים שמעוררים צחוק וכיף וגורמים למשתתפים לחוות זרימה ואוטנטיות. בתחילה התהליך אנו שמים דגש על בניית הקבוצה, חשוב שהמטופלים יחושו ביטחון בקבוצה ובמנחי הקבוצה ולכן בהתחלה נתנסה באתגרים פשוטים, במשחקים שמטרתם ליצור אווירה נעימה והמון צחוק וכיף, בהמשך נעלה ברמת האתגר וגם ברמת החשיפה בעיבודים, מטרת האתגר היא להוציא את המשתתפים מהאזור הבטוח והמוכר ברמה הפיזית אך מה שחשוב לנו הוא לאתגר אותם ברמה הרגשית, ככל שהמשתתפים ירגישו בטוח לשתף בתחושות שלהם וברגשות כך נעמיק בתהליך הקבוצתי והפרטני, חשוב לנו שהמשתתפים ירגישו בטוח, ירגישו שהם לא לבד ושיש מנחים וקבוצה עם המון אמפטיה לכאב ולקושי שהם חווים.

למידה התנסותית- עיקרון חשוב של טיפול דרך הרפתקה הוא למידה התנסותית, כיום אנחנו יודעים שמודעות לדפוסים מזיקים לא תמיד עוזרת לנו להשתחרר מהם, בלמידה התנסותית אנחנו לומדים "דרך הרגליים", לדוגמא מטופל שלמד דרך התנסות קבוצתית שהוא מגיע להשגים גדולים יותר בסביבה מקבלת מאשר בסביבה מלחיצה, מטופלת שלמדה דרך התנסות שלמרות החשש וחוסר המוטיבציה בהתחלת הפעילות היא מאוד נהנת בסופו של דבר.

מודל העבודה- אנו מאמינים בעבודה בקו עם מטפל / מדריך משמעותי מהמסגרת, המטפל/מדריך מלווה ומכיר את המטופלים היטב וכן מכיר את המסגרת כך שלמסגרת יש השפעה ושליטה על התהליך הטיפולי, בנוסף המטפל/מדריך נמצאים יום יום במסגרת ויכולים לעבוד עם המטופל על תכנים שעולים במהלך התוכנית.

דוגמה לתוכנית טיפולית

 

Go to top