מה זה מהאיאנה?

משמעות השם מהיאינה הוא הדרך הגדולה, אני מאמין גדול בעוצמה שיש לתהליך ולדרך ובמסעות ובסדנאות, בהם פוגשים את השילוב של טבע-קבוצה-תהליך-אתגר.

מי אני

נעים מאוד, שמי דוד יפרח נעים מאוד. את דרכי התחלתי כמטפס הרים. כל מה שרציתי זה לטפס על עוד ועוד פסגות. טיפסתי בכל העולם על פסגות נידחות כשהשיא היה הטיפוס לפסגת האוורסט בשנת 2006, לאחר הטיפוס לפסגת האוורסט הרגשתי שמשהו חסר לי. ההתמקדות בהגעה לפסגה כבר לא סיפקה אותי יותר. כמה שנים מאוחר יותר התחלתי ללמוד בתוכנית להנחיית קבוצות ולטיפול דרך הרפתקה בווינגייט, אט אט הבנתי שאני רוצה רוצה להשתמש באתגר ככלי לתהליך ולא כמטרה, להכניס תוכן לאתגר.
דוד יפרחמדריך חוויות ואתגרים

הגישה בתהליכים ובמסעות

הגישה שלי מבוססת על הנסיון האישי שלי בטיפוס פסגות מקצועי, במקומות שבהם הלבד והפחד מורגש מאוד מאחר ואין לגיטימציה לשתף ולעבד חוויות עוצמתיות. אני מביא את התובנות הגדולות שלי משנים של צפייה והתמודדות – לפעילות ומאפשר ליחיד להיות חלק מקבוצה, לתרום, להיות ולהרגיש משמעותי. העבודה בקבוצה מחייבת תקשורת בין חברי הקבוצה, שיתוף פעולה, חברות ותמיכה. בתהליך הקבוצתי אנו שואפים לצאת מ"האזור הבטוח" שלנו. בפעילות האתגרית אנו יוצרים דינמיקה קבוצתית ותקשורת. לאחר הפעילות, בעיבוד, נלמד אט אט לחוש את הביטחון והקבלה שלנו בקבוצה, נלמד להפתח ולחשוף את הרגשות והפחדים העמוקים, למצוא את האני החזק, להעז להיות עצמנו ומשם להעז יותר בחיים.

למי מתאים תהליך של מסע/ סדנה שכאלו?

למי מתאים תהליך של מסע/ סדנה שכאלו? לכל אחד. פשוט ככה. אני מאמין בשינויים, בהעצמה אישית ויודע שלכל אחד יש מה לשפר. לבני נוער עם בעיות התנהגות. למתבגרים ובוגרים שאוהבים לחפש, לשפר, לחזק נקודות תורפה בחייהם. להורים וילדים שרוצים לעבור תהליך ומסע מעצים יחד. למנהלים שרוצים לשפר תקשורת, להעלות תפוקות ויכולות, להתגבש. לכל מי שרוצה, פעילויות יש!
Go to top